Blog
nedjelja, rujan 23, 2007

Kakva večer na Kantridi! 'Bijeli' su pregazili nemoćne Splićane nanijevši im jedan od najtežih poraza u povijesti Jadranskih derbija. Rijeka je odigrala fenomenalnu utakmicu bez greške, a igra nedoraslih Splićana se potpuno raspala pod pritiskom 'bijelog' tornada sredinom drugog dijela.

Nakon dugo vremena u Rijeci možemo gledati dvije istinske svjetske klase, Bugarina Georgija Ivanova i sirijsko-grobnički dragulj - Anasa Sharbinija, ponajboljeg igrača hrvatske lige. Uz sjajnog Đalovića, Pamića, Žilića, Vučka...trenera Dalića...'bijeli' ove sezone nemaju slabo mjesto i s pravom mogu očekivati napad na barem jedan trofej.

Rijeka je od početka krenula furiozno s 4-5 igrača koji su konstantno pritiskali splitsku zadnju liniju. Stadion je eruptirao u 24. minuti kada je Škoro nakon asistencije Pamića prvi put zatresao mrežu Hajduka - 1:0.

Nakon gola, Splićani su pokušali nešto popraviti ali nisu napravili ništa vrijedno spomena osim jedne dobre prilike koju je majstorski ukrotio Žilić.

Riječki uragan se nastavio i u drugom dijelu. U 52. minuti Sharbini odapinje sa oko 20 metara iskosa, a lopta se zakucala u gornjem lijevom kutu nemoćnog Tomića - 2:0. Gol za kolekciju najljepših ikad viđenih na Kantridi, potpuni potop Hajduka bio je već na vidiku!

U 74. minuti Đalovića u Hajdukovom šesnaestercu ruši Buljat, a iskusni rutiner Ivanov buši Tomića i s bijele točke - 3:0!

U sudačkoj nadoknadi prekrasna akcija 'bijelih' u kojoj Sharbini izvozao nekoliko igrača, asistirao za Đalovića koji glavom gađa pod prečku - 4:0!!!

Opći delirij oko 8.000 navijača, slavlje je na stadionu trajalo desetak minuta uz pobjednički počasni krug 'bijelih' po atletskoj stazi. Opće veselje se prelilo i na ulice oko stadiona, potrajat će do dugo u noć...
rijekadanas @ 13:02 |Komentiraj | Komentari: 14 | Prikaži komentare